“Тотальний дауншифтинг” за участі наших творчих друзів

В Україні вийшла книга “Тотальний Дауншифтинг, або Повний Апгрейд” про організацію і розвиток проєкту біопоселень у Карпатах, вона надрукована на папері з технічної коноплі.

Презентація видання відбулася в Укрінформі, а вів цю подію Іван Степурін, директор видавництва “Саміт-книга”, яке, образно кажучи, є творчим другом і партнером Національної агенції стратегічних комунікацій.

За словами автора Костянтина Макухи, у конопляній книзі «Тотальний Дауншифтинг, або Повний Апгрейд» зібрано 10-річний досвід засновників біосферного поселення БІОполіс у Карпатах.

Макуха зауважив, що це історія його сім’ї, яка полишила бізнес, комфортну квартиру, звичний спосіб життя. З двома маленькими дітьми вони поїхали зі столиці, щоб змінити своє життя та навчитися жити у гармонії з природою.

“Для нас дауншифтинг став повним апгрейдом – ми змінили свою філософію, світобачення, своє сприйняття і розуміння того, для чого жити взагалі”, – сказав автор книги.

Він зауважив, що в Україні родючі землі, і українці люблять свою землю і працювати на ній, тому життя в біосферних поселеннях може стати наступним кроком еволюції людства і вирішенням багатьох питань для України. Саме цій темі і був присвячений діалог, у якому взяли участь громадські діячі не лише з нашої країни, а й з-за кордону за допомогою онлайн-відео.

Макуха пояснив, що йдеться про якісно новий тип поселення. Це спільнота людей, що живуть постійно на певній території, життєдіяльність яких не порушує природного балансу, створюючи ефект сталого розвитку поселення в гармонії з навколишнім середовищем.

“Біосферне поселення – це спільноти вільних, самодостатніх, здатних до самореалізації індивідуумів, які постійно проживають на території гармонійно вбудованого в біосферу поселення, оберігаючи свій добробут, цінності та свободи, не зазіхаючи на свободи інших народів та здатність майбутніх поколінь задовольняти свої потреби”, – зауважив автор.

За матеріалами агентства “Укрінформ”

Світлини: Олексій Гончарук